Jaunumi

Notiks starptautisks forums atzīmējot L’Oréal-UNESCO programmas "Sievietēm zinātnē" 25. gadadienu

Notiks starptautisks forums atzīmējot L’Oréal-UNESCO programmas "Sievietēm zinātnē" 25. gadadienu

Š.g. 16. jūnijā UNESCO rīko starptautisku forumu, lai atzīmētu L’Oréal-UNESCO programmas Sievietēm zinātnē 25. gadadienu.

Šis forums pulcēs izcilus ekspertus zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju (STI) un dzimumu līdztiesības jomās, kā arī jaunos zinātniekus un L'Oréal-UNESCO starptautiskās balvas par sievietēm zinātnē laureātes, kā arī lai diskutētu par aktuālākajiem izaicinājumiem. un veidiem, kā sasniegt dzimumu līdztiesību zinātnē.

Visā zinātnes vēsturē sievietes zinātnieces ir devušas būtisku ieguldījumu zināšanu attīstībā. Tomēr sievietes joprojām ir nepietiekami pārstāvētas zinātnē, un viņu darbs reti gūst pelnīto atzinību. Tikai katra trešā pētniece pasaulē ir sieviete.

Šī dzimumu nevienlīdzība ir dziļi iesakņojusies mūsu sabiedrībā. Mēs nevaram atļauties tērēt vairāk laika, un mums ir jārīkojas tagad, lai mainītu šīs tendences.

Globālajā forumā tiks uzsvērti sieviešu sasniegumi un izaicinājumi zinātnē pēdējo desmitgažu laikā un apspriesti turpmākie virzieni, lai atbalstītu dzimumu līdztiesību zinātnē tuvākajā nākotnē.

Pulcējot ievērojamus un topošos zinātniekus, dalībvalstis, augsta līmeņa ANO pārstāvjus, kā arī pētniekus, universitāšu studentus un privāto sektoru, foruma diskusijas balstīsies L'Oréal un UNESCO 25 gadu ilgās partnerības pieredzē par sievietēm zinātnē un paveiktajā, kas sasniegts daudzās valstīs, institucionāli un individuāli, lai atbalstītu sievietes un meitenes zinātnē.

Informācija: Global Forum: The Future for Women and Girls in Science, UNESCO.

Lasīts 230 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")