Jaunumi

OĻĢERTAM LIELAUSIM PIEŠĶIR LZA ATZINĪBAS RAKSTU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU MAGNĒTISKĀS HIDRODINAMIKAS SKOLAS ATTĪSTĪBĀ LATVIJĀ

OĻĢERTAM LIELAUSIM PIEŠĶIR LZA ATZINĪBAS RAKSTU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU MAGNĒTISKĀS HIDRODINAMIKAS SKOLAS ATTĪSTĪBĀ LATVIJĀ OĻĢERTAM LIELAUSIM PIEŠĶIR LZA ATZINĪBAS RAKSTU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU MAGNĒTISKĀS HIDRODINAMIKAS SKOLAS ATTĪSTĪBĀ LATVIJĀ

Atzīmējot nozīmīgo dzīves jubileju šodien, 15. septembrī, LZA īstenajam loceklim Dr.habil.phys. Oļģertam Lielausim tika pasniegts LZA Atzinības raksts. Kā uzsvēra LZA prezidents Ojārs Spārītis, apbalvojums piešķirts par mūža ieguldījumu Latvijas magnētiskās hidrodinamikas skolas attīstībā.

Oļģerts Lielausis ir dzimis 1930. gada 2. septembrī Zlēkās, Kurzemē. No 1994. līdz 1997. gadam ir bijis Latvijas Universitātes Fizikas institūta direktors, kopš 1999. gada ir LZA īstenais loceklis, šai gadā ieguva arī augstāko LZA apbalvojumu – LZA Lielo medaļu. Oļģerts Lielausis ir viens no magnētiskās hidrodinamikas  un šķidro metālu tehnoloģijas izstrādes zinātniskās skolas pamatlicējiem Latvijā.

Otrā pasaules kara laikā Oļģerts Lielausis kā četrpadsmitgadīgs pusaudzis pieredzēja dzimto Zlēku traģēdiju, un savu mūžu paralēli zinātniskajam darbam ir veltījis tam, lai tiktu saglabātas liecības un iemūžināta piemiņa par latviešu pretestības kustību Otrā pasaules kara laikā un tās upuriem, it īpaši civiliedzīvotāju vidū.

Lasīts 1518 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")