Jaunumi

ISC un ALLEA publicē otru ziņojumu par Ukrainas kara ietekmi uz zinātnes jomu un starptautiskajām iniciatīvām

ISC un ALLEA publicē otru ziņojumu par Ukrainas kara ietekmi uz zinātnes jomu un starptautiskajām iniciatīvām

Otrajā konferencē par Ukrainas krīzi, kas notika 2023. gada martā, gadu pēc pilna mēroga uzbrukuma Ukrainai un tās iedzīvotājiem, tika aplūkotas 2022. gada jūnijā notikušās konferences atziņas un ieteikumi.

Konferences un ziņojuma mērķis bija ņemt vērā atziņas un ieteikumus, kas radās iepriekšējā konferencē, kas notika 2022. gada jūnijā. Konferencē plašāk kontekstualizēja atziņas, kā un kāpēc starptautiskā zinātnes sistēma un pētniecības kopiena var solidarizēties krīzes laikā. Konferences ziņojums apstiprina 2022. gada jūnija konferences ieteikumu pamatotību, vienlaikus izceļot aspektus, kas jāņem vērā sakarā ar situācijas pasliktināšanos Ukrainā.

Starptautiskās zinātnes padomes prezidents Pīters Glukmans (Peter Gluckman): “Starptautiskās zinātnes kopienas loma zinātnes diplomātijā pēckonflikta laikmetā ir ļoti svarīga, lai atjaunotu attiecības un strādātu kopā, reaģējot uz pasaules sarežģītajām problēmām.”

ALLEA prezidents Antonio Loprieno: “Alianse starp ISC un ALLEA ir īpaši saistoša tiem, kurus skāris karš. Sadarbība ir svarīga ne tikai palīdzības sniegšanai, bet arī intelektuālā darbaspēka aizplūšanas, ko saasinājis Krievijas iebrukums, mazināšanai.”

Second conference on the Ukraine crisis: One year of war in Ukraine – exploring the impact on the science sector and supporting initiatives

EXECUTIVE SUMMARY [ENGLISH]

Lasīts 348 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")