Jaunumi

Atskats uz 19. Baltijas Dermatoverologu asociācijas kongresu

Atskats uz 19. Baltijas Dermatoverologu asociācijas kongresu

Foto - Toms Grīnbergs (LU). 

2023. gada 14.–16. septembrī, Latvijas Universitātē norisinājās 19. BADV kongress, kurā piedalījās nozares profesionāļi, kā arī studenti un rezidenti. Kongress notika hibrīda formātā un dalībnieki varēja piedalīties gan klātienē, gan attālināti. Kongresa prezidents bija Latvijas Universitātes Medicīnas Fakultātes dermatoveneroloģijas katedras profesors Andris Rubins, kurš sapulcināja plašu lektoru sastāvu. Kopumā lekcijas lasīja vairāk nekā 40 lektori no 12 dažādām valstīm (ASV, Vācijas, Taivānas, Itālijas, Nīderlandes, Somijas, Austrijas, Lielbritānijas, Spānijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas).

Kongresa programma sastāvēja no vairāk kā 50 lekcijām, kur galvenās izklāstītās tēmas bija par psoriāzi, atopisko dermatītu, kosmētisko dermatoloģiju un bakteriālajām infekcijām. Pasākuma noslēgumā pieci jaunie ārsti, rezidenti saņēma sertifikātus par labākajām prezentācijām kongresa ietvaros un viņiem piešķīra “AS Grindeks” un BADV sponsorētu balvu. 16. septembrī īpaši vērtīgu un interesantu praktisko nodarbību sagatavoja “Inomedis Group”. Nodarbību vadīja profesors Leonardo Marini (Itālija), kuras laikā demonstrēja jaunākās mūsdienu iespējas lāzerterapijā. Kopumā, kongresa norises laikā, tika pulcēti 353 dalībnieki, no kuriem 178 piedalījās piedalījās attālināti, “Zoom” platformā un 175 klātienē. Klātienes apmeklētāji varēja arī apskatīt 11 kompāniju izstāžu stendus un iepazīties ar aktuālo viņu produkcijā.

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un Latvijas Universitātes padomes priekšsēdētājs Prof. Ivars Kalviņš uzrunā kongresa dalībniekiem teica: “Tradicionāli šajā kongresā piedalās arī jaunu medikamentu un medicīnas tehnoloģiju izstrādātāji, kuri praktiskos medicīnas speciālistus iepazīstinās ar jaunākajiem sasniegumiem ādas un venerisko slimību ārstēšanā.

Ceru, ka dalība šajā kongresā pavērs iespējas vēl vairāk uzlabot mūsu izpratni par tādu ļaundabīgu ādas slimību kā melanomas un bazaliomas, kā arī citu ādas slimību attīstību un ārstēšanu.

Atskats uz 19. Baltijas Dermatoverologu asociācijas (BADV) kongresu (pdf.)

Kongresa mājaslapa: https://badv2023riga.org/

     
IMG 5723

 

 

  

 

 

 

 

 

 csm 1 518796d7a4

Lasīts 116 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")