Jaunumi

Baltijas Asamblejas balvu zinātnē piešķirs mākslas zinātņu doktoram Arnoldam Laimonim Klotiņam

Baltijas Asamblejas balvu zinātnē piešķirs mākslas zinātņu doktoram Arnoldam Laimonim Klotiņam

2023.gada 6.oktobris. Baltijas Asamblejas Balvu literatūrā, mākslā un zinātnē Apvienotās žūrijas sēde. Foto: Ieva Ābele.

Piektdien, 6.oktobrī, Saeimā, vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēma šī gada balvu zinātnē piešķirt Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklim mākslas zinātņu doktoram Arnoldam Laimonim Klotiņam par monogrāfijām ”Mūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944-1953” un “Mūzika bēgļu gaitās: Latviešu mūzikas dzīve un jaunrade pēckara Eiropā 1944-1951”.

Žūrija lēma BA balvu literatūrā piešķirt tulkotājam un dzejniekam Antanam Jonīnam (Antanas A. Jonynas) par sonetu krājumu “Naujieji sonetai” (“Jaunie soneti”).

Savukārt balvu mākslā saņems mākslinieks Pēters Lauritss (Peeter Laurits) par izcilu un daudzpusīgu mākslinieka darbu un projektu “Biotoopia” (“Biotopija”).

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro, un tās plānots pasniegt gadskārtējās BA sesijas ietvaros 23.novembrī Tallinā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Latviju žūrijā pārstāvēja Ilze Jansone, Valdis Muktupāvels un Orests Silabriedis.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki.

Pērn balvu zinātnē saņēma Latvijas zinātnieki Gustavs Strenga, Andris Levāns, Renāte Berga un Laura Kreigere-Liepiņa par kolektīvo monogrāfiju “Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma (1583-1621) katalogs. Krājuma vēsture un rekonstrukcija”, bet literatūrā - prozaiste un dzejniece Kai Āreleidai (Kai Aareleid) par romānu “Vaikne ookean” (“Klusais okeāns”). Savukārt balvu mākslā pērn piešķīra gleznotājam Šarūnam Saukam (Šarūnas Sauka) par unikālo gleznu ikonogrāfiju un glezniecības principiem, kas ir cieši saistīti ar sirreālismu un maģisko reālismu.

 

Avots: Baltijas Asamblejas balvu zinātnē piešķirs mākslas zinātņu doktoram Arnoldam Laimonim Klotiņam, Saeimas Preses dienests, 06.10.2023.

Informācija: Arnolds Klotiņš un monogrāfija "Mūzika bēgļu gaitās: Latviešu mūzikas dzīve un jaunrade", LR3, Pa ceļam ar Klasiku, 20.10.2023.

Lasīts 442 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")