Jaunumi

Par “Gada rīdzinieku 2023” atzīts Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna

Par “Gada rīdzinieku 2023” atzīts Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna

Tradicionālā Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2023" šogad piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Tālim Juhnam par izciliem sasniegumiem zinātnes attīstībā, pētniecības, inovāciju un zināšanu ekonomikas veicināšanā.

Balva tika pasniegta sestdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai.

Titula "Gada rīdzinieks 2023" saņēmēja profesora Tāļa Juhnas sirdsdarbs ir zinātne un darbs ar studentiem, taču vienlaikus profesors ir arī vizionārs, kura idejas tiek realizētas gan austākajā izglītībā un zinātnē, gan uzņēmējdarbībā ne tikai Rīgā un Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām. Viņa zinātnisko ekselenci apliecina dalība Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) augsta līmeņa ekspertu grupā, kas atbalsta ANO Tehnoloģiju veicināšanas mehānismu. Viņa pārraudzībā RTU ir attīstīta inovāciju ekosistēma, ieviešot un pilnveidojot dažādas uzņēmējdarbības atbalsta programmas, kas studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem ļauj ieviest inovatīvus produktus un pakalpojumus. Inovāciju ekosistēmā iekļaujas arī Rīgas pašvaldība – gan mūsu uzņēmēji un jaunuzņēmēji, gan pedagogi, izglītības jomas pārstāvji un skolēni.

”Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) jau kopš dibināšanas ir nesaraujamas saiknes ar mūsu galvaspilsētu. Mēs nesam Rīgas vārdu, mēs ar savām zināšanām jau 160 gadus palīdzam attīstīties Rīgas rūpniecībai un ekonomikai, mēs kopā strādājam, lai izglītotu mūsu jauniešus un ieinteresētu viņus studēt inženierzinātnes, kas arī turpmāk būs viens no Rīgas attīstības pamatbalstiem. Tāpēc man ir liels prieks un pagodinājums saņemt šo Rīgas goda titulu un turpināt mūsu auglīgo sadarbību Rīgai, rīdziniekiem un Latvijai,” saka Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna.

Sveicam!

Avots: Par “Gada rīdzinieku 2023” atzīts Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna, Rīgas pašvaldība, 2023. gada 18. novembris. 

53338434942 e03ae85100 c 

RTU rektors akadēmiķis Tālis Juhna un Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis. 

 

Lasīts 225 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")