Jaunumi

LZA akadēmiķes sveic Draudzīgā aicinājuma fonda balvas laureātus

LZA akadēmiķes sveic Draudzīgā aicinājuma fonda balvas laureātus

Piektdien, 2023. gada 17. novembrī, Valsts svētku priekšvakarā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē aizvadīta Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojuma “Par mūža ieguldījumu izglītībā” pasniegšanas ceremonija, kurā balvas – mākslinieka Arvīda Endziņa veidotās “pūces”, grāmatu un Draudzīgā aicinājuma fonda diplomus – saņēma divdesmit viens Latvijas pedagogs.

Balvu saņēmējus un klātesošos uzrunāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Jānis Endele, balvas pasniedza izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un iepriekšējās ministres – Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes Baiba Rivža, Tatjana Koķe un Ina Druviete, kā arī atbalstītāji.

Akciju “Draudzīgais aicinājums” 1935. gadā aizsāka tā laika Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis, un tās mērķis bija veicināt Latvijas skolu konkurētspēju un atpazīstamību, palīdzēt vecākiem izvērtēt un izvēlēties skolu bērniem, palīdzēt izglītības sistēmas kvalitātes novērtējuma pilnveidošanai un veicināt sabiedrībā diskusiju par izglītības sistēmas attīstību un mērķiem.

1994. gadā pēc Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktora Jāņa Endeles iniciatīvas nodibināja “Draudzīgā aicinājuma fondu”. Balvu pieķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu pedagogus par ieguldījumu izglītībā un darbā ar talantīgiem skolēniem, un stiprinātu pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā.

 Draudzīgais Aicinājums

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un LZA akadēmiķe Baiba Rivža sveic Draudzīgā aicinājuma tradīcijas glabātāju – matemātikas skolotāju Jāni Endeli.

 Par mūža ieguldījumu

LZA akadēmiķe Baiba Rivža sveic Dundagas vidusskolas sākumskolas skolotāju Vēsmu Frišenfeldi.

 2a2f4bf2b5134231aea825136ce5478a  9fc9ae95020d408fb3c8fa63382ba8ec

Avots: Draudzīgā aicinājuma fonds.

 

Lasīts 322 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")