Jaunumi

CETURTIE JĀŅA STRADIŅA AKADĒMISKIE LASĪJUMI

CETURTIE JĀŅA STRADIŅA AKADĒMISKIE LASĪJUMI

2023. gada 12. decembrī plkst. 18.00–20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks Ceturtie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi. Tie noritēs akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) 90. jubilejas atceres un Latvijas valstiskuma 105. gadskārtas zīmē ar diskusiju par tēmu "No apgaismības uz valsti".

Jāņa Stradiņa, ķīmiķa, zinātņu vēsturnieka, trešās atmodas aktīva dalībnieka un Sēlijas atdzimšanas veicinātāja, akadēmiskie lasījumi tiek organizēti katru gadu. Tie atspoguļo akadēmiķa dažādo interešu loku un veidoti saskaņā ar viņa darbības principiem – demokrātiju un zinātnes popularizēšanu pasniegt ikvienam saprotamā veidā, vienlaikus to nenonivelējot. Pasākums paredzēts plašam apmeklētāju lokam – no skolēniem, studentiem un vienkārši interesentiem līdz nozaru profesionāļiem. Dalība ir bez maksas. 

Šogad aicinām klātienē izbaudīt patiesus intelektuālus svētkus – pasākumu ar saviem priekšlasījumiem pagodinās trīs spožas personības: mākslas vēsturnieks, gleznotājs un ilggadējs Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, rakstniece Māra Zālīte un teologs, rakstnieks Juris Rubenis.

Sarunu par apgaismības kā domāšanas sistēmas un vēsturiska fenomena lomu latviešu nācijas un Latvijas valstiskuma tapšanā, pastāvēšanā un nākotnes perspektīvā vadīs žurnālists Eduards Liniņš.

Pasākumu organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka un Stendera biedrība.

Iepriekšējo gadu Jāņa Stradiņa akadēmisko lasījumu ierakstus var noskatīties LNB YouTube kanālā:

Kas ir un kas nav Sēlija? Sēlijas robežas laikā, telpā un sabiedrības apziņā (2020)
Jānis Stradiņš Latvijas Zinātņu akadēmijā, zinātnē un dzīvē (2021)
Kas ir ķīmija vēsturē, filozofijā un zinātnē? (2022)

Papildu informācija:

Stendera biedrība
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Anna Muhka
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr.: +371 29474534

Avots: Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Jau ceturto reizi notiks Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi. Saruna ar Pēteri Stradiņu, LR3, Pa ceļam ar Klasiku, 11.12.2023.

Stradins 12.12.2023

Lasīts 691 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")