Jaunumi

Latvijas zinātnes sasniegumi 2023: pētījums par latviešu iekļaušanos britu sabiedrībā

Latvijas zinātnes sasniegumi 2023: pētījums par latviešu iekļaušanos britu sabiedrībā

Lielbritānija ir kļuvusi par lielāko Latvijas emigrantu mītnes zemi. Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns gandrīz desmit gadus veicis apjomīgu pētījumu par to, kā mūsu cilvēki ir spējuši pielāgoties jaunajiem dzīves apstākļiem un iekļauties citā sabiedrībā.

M. Kaprāns: "Nevis tikai, cik viņi spēj, bet arī cik viņiem ļauj veiksmīgi iekļauties gan britu darba tirgū, gan dažādās britu nerakstītās uzvedības normās un kultūrā kā tādā. Sabiedrība tomēr ir ļoti specifiska ne tikai latviešiem, bet arī kopumā Eiropas kontekstā. Tā sabiedrība ir ar savu specifisko struktūru, tai skaitā ar šķirisko struktūru, kas mūsu aizbraucējiem, mums, latviešiem, būtībā iekļaušanos bieži vien padara ne tik vienkāršu."

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš par pētījumu sacīja: "Tas ir ļoti būtiski, lai mēs saprastu motivāciju, kas liek cilvēkiem pamest Latviju un emigrēt uz citām valstīm; kas notiek, kad viņi tur ierodas un mēģina iedzīvoties, jo tā ir cita pasaule."

Vairāk par sasniegumiem Latvijas zinātnē 2023. gadā sk. šeit.

Avots: Sasniegums Latvijas zinātnē pērn – pētījums par latviešu iekļaušanos britu sabiedrībā, lsm.lv, LTV1 Rīta Panorāma, 24.01.2024.

Darbs, mājoklis, latvietības saliņas – enkuri, kas veicināja iesakņošanos Lielbritānijā, latviesi.com, 3.02.2024. 

Medijos:

Lasīts 380 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")