Jaunumi

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Maksims Jurinovs

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Maksims Jurinovs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantam Maksimam Jurinovam interese par zinātni radusies skolas laikā, kad ķīmijā izstrādājis zinātniski pētniecisko darbu. 

Jurinovs stāstīja: "Pirms tam par ķīmiju man nebija ne izpratnes, ne intereses. Kā bērnam vairāk sports, sports, sports. Es uzreiz sapratu pamatus, un, kad tu saproti pamatus, ir daudz vieglāk orientēties tālāk zinātnē. Tieši tāpēc mani tas viss ieinteresēja. Es sapratu, ko var panākt un ka ķīmija ir viena no pamata zinātnēm, kas ļauj izstrādāt kaut ko jaunu, izveidot jaunus materiālus un radīt kaut ko inovatīvu."

M. Jurinovam kā jaunajam zinātniekam piešķirta Mārtiņa Straumaņa-Alfrēda Ieviņa vārda balva ķīmijā par publikāciju kopu “Nanocelulozi saturoši augu eļļas fotopolimerizācijas sveķi stereolitogrāfijas 3D drukai”.

Šobrīd tirgū pieejamās izejvielas 3D drukāšanai veidotas no produktiem, kas radīti uz naftas bāzes. Maksims izstrādājis jaunu 3D drukas tinti, kas veidota no veikalā nopērkamām augu eļļām, apvienojot tās ar papīra izejvielām..

Avots: Hobija pārvēršana par pētniecības virzienu RTU doktorantam palīdz radīt videi draudzīgu tinti 3D drukāšanai, lsm.lv, LTV1 Rīta Panorāma, 15.02.2024.

Informācija

2024. gada 16. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja trīspadsmit vārdbalvas, to vidū – sešas jaunajiem zinātniekiem, kā arī četras jauno zinātnieku balvas. Vairāk šeit.
Balvas tradicionāli tiek pasniegtas LZA Pavasara pilnsapulcē, kas šogad notiks 4. aprīlī.
Lasīts 401 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")