Jaunumi

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Renāte Melngaile

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Renāte Melngaile

OSI pētniece Renāte Melngaile: "Tāda patiesa interese par ķīmiju man radās pamatskolas laikā. Es ar lielu aizrautību skatījos tādus seriālus kā "CSI" un "Nozieguma skelets". Un tad man radās priekštats, ka ķīmijas laboratorijā top atbildes uz būtiskiem jautājumiem noziegumu izmeklēšanai. Man bija priekštats, ka laboratorija saistās ar radošumu, zinātkāri un ka šeit notiek būtiski atklājumi, un šeit mēs risinām nozīmīgas problēmas."

"Kopā ar kolēģiem mēs 2019. gadā izstrādājām unikālu reaģentu, kas paredzēts fluormetilēngrupas pārnesei ar augstu potenciālu zāļvielu izstrādei. Doktorantūras laikā mans uzdevums bija izstrādāt piemērotu metodoloģiju, lai atspēkotu apgalvojumu, ka šim reaģentam ir augsts pielietojums medicīnas ķīmijā. Doktorantūras laikā es izstrādāju dažādas metodes, lai iegūtu fluora organisma savienojumus, un tas mums veiksmīgi arī izdevās, kā rezultātā mūsu pētījumi tika publicēti dažādos augstas klases žurnālos."

Avots: Organiskās sintēzes institūta pētnieci pievērsties zinātnei pamudināja seriāls «CSI», lsm.lv, LTV1 Rīta Panorāma, 22.02.2024.

 

Medijos
 

Informācija

2024. gada 16. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja trīspadsmit vārdbalvas, to vidū – sešas jaunajiem zinātniekiem, kā arī četras jauno zinātnieku balvas. Vairāk šeit.
Balvas tradicionāli tiek pasniegtas LZA Pavasara pilnsapulcē, kas šogad notiks 4. aprīlī.
 

 

Lasīts 334 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")