Jaunumi

Zemkopības ministrija turpinās sadarbību ar zinātniekiem

Zemkopības ministrija turpinās sadarbību ar zinātniekiem

Ceturtdien, 14. martā, zemkopības ministrs Armands Krauze, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža parakstīja gadskārtējo līgumu par nepārtrauktu un pilnvērtīgu savstarpējo sadarbību zinātnē un pētniecībā.

Līgums ietver trīspusēju vienošanos apvienot lauksaimniecības, veterinārmedicīnas, pārtikas, agrārās ekonomikas, inženierzinātņu un meža nozares zinātniekus, lai izvērtētu un ieteiktu prioritāros pētniecības virzienus fundamentālajā un pielietojamajā zinātnē, nodrošinot sadarbību ar visa līmeņa izglītības iestādēm.

Tāpat sadarbības partneri kopīgi organizēs dažādus pasākumus Latvijas zinātnes sasniegumu popularizēšanai, piemēram, Arvīda Kalniņa vārda balvas pasniegšanu mežzinātnē, koksnes pētniecībā un pārstrādē, jauno zinātnieku konkursu, kā arī izmēģinājumu, eksperimentu un laboratoriju apskates lauksaimniecības zinātnes jomā.

Puses apņēmās arī veicināt starptautisko zinātnisko sadarbību un sagatavot jaunos zinātniekus Zemkopības ministrijas kompetences nozarēs, rīkojot seminārus par doktorantūrai būtiskiem jautājumiem, kā arī sniedzot iespēju doktorantūras studentiem ziņot par savu pētījumu rezultātiem LLMZA izmēģinājumu skatēs un LZA un LLMZA apvienotajās sēdēs.

IMG 2605

Informāciju sagatavoja
Sintija Strakša
Zemkopības ministrijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027 116
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv
Lasīts 445 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")