Jaunumi

Pirmo reizi tiks pasniegtas Jauno mežzinātnieku balvas

Pirmo reizi tiks pasniegtas Jauno mežzinātnieku balvas

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Pavasara pilnsapulcē* rīt, 2024. gada 4. aprīlī, tiks pasniegtas gan LZA vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem, gan arī jaundibinātās Jauno mežzinātnieku balvas. 

Jauno mežzinātnieku balvas 2023. gadā saņems Dr.silv. Jānis Liepiņš (Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”) par pētījumiem meža biomasas modeļu izstrādē un Mg.silv. Guntars Šņepsts (Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”) par pētījumiem Latvijas meža resursu prognozēšanas un modelēšanas sistēmas izveidē.

Jauno mežzinātnieku balva izveidota, lai veicinātu Latvijas meža nozarē un mežsaimniecībā balstītas zinātniskās domas attīstību, Latvijas sabiedrības zināšanas par mežsaimniecību, kā arī sekmētu jauno mežzinātnieku motivāciju. 

Nolikumu par Jauno mežzinātnieku balvas piešķiršanu 2023. gada 30. oktobrī parakstīja LZA prezidents Ivars Kalviņš, AS “Latvijas Finieris” valdes loceklis Indulis Kovisārs, LLMZA prezidente Baiba Rivža un LVMI “Silava” direktors Jurģis Jansons.

Informācija arī LVMI "Silava" tīmekļvietnē

JMB 1 2024  JMB 2 2024

[pdf.]                                                             [pdf.]

________________________________________________________________________________

LZA vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem 2024. gadā

2024. gada 16. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts apstiprināja trīspadsmit vārdbalvas, to vidū – sešas jaunajiem zinātniekiem, kā arī četras jauno zinātnieku balvas. Vairāk šeit.

Lasīts 318 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")