Jaunumi

Ar Ministru kabineta Atzinības rakstiem apbalvo izcilos zinātniekus

Ar Ministru kabineta Atzinības rakstiem apbalvo izcilos zinātniekus

Šodien, 17. maijā, Izglītības un zinātnes ministrijā pasniegti Ministru kabineta (MK) Atzinības raksti 12 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekiem par izciliem sasniegumiem valsts labā.

Ministru kabineta Atzinības raksti pasniegti arī Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļiem.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošajam pētniekam, doktoram Raivim Žalubovskim par ieguldījumu zinātniskās izcilības pilnveidē, izglītojot jaunos pētniekus un popularizējot zinātni sabiedrībā. Raivis Žalubovskis ir ne tikai ražīgs zinātnieks ar desmitiem zinātnisku publikāciju, bet ir devis milzīgu ieguldījumu Organiskās sintēzes institūta un mūsu valsts zinātnes attīstībā kopumā. Profesors Žalubovskis aktīvi iesaistās arī jauno pētnieku izglītošanā un sagatavošanā, kā arī īpaši jāuzsver Raivja Žalubovska un viņa grupas ieguldījums ogļskābes anhidrāžu inhibitoru pētījumos, ko Latvijas Zinātņu akadēmija divreiz izcēlusi kā Latvijas zinātnes nozīmīgākos sasniegumus.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra profesoram, vadošajam pētniekam Kasparam Tāram par sasniegumiem zinātnē un jauno speciālistu sagatavošanu molekulārās bioloģijas jomā. Profesors Kaspars Tārs veic inovatīvu pētniecisko darbību struktūrbioloģijas jomā, kas saistīta ar proteīnu un potenciālu zāļu vielu mijiedarbībām, kā arī jaunu vakcīnu veidu izstrādi. Vienlaicīgi prof. Kaspars Tārs nenogurstoši darbojas molekulārās bioloģijas jomas popularizēšanā Latvijā, kas kopumā veicina STEM jomas attīstību un jauno speciālistu ataudzi Latvijas tautsaimniecībai.

Fotogalerija.

Avots: Ar Ministru kabineta Atzinības rakstiem apbalvo izcilos izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekus, IZM, 17.05.2024.

Lasīts 490 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")