Jaunumi

Latvijas zinātnieki apgūst jaunas metodes antibiotiku izstrādē

Latvijas zinātnieki apgūst jaunas metodes antibiotiku izstrādē

Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātnieki ārvalstu ekspertu vadībā apgūst modernas metodes, kas varētu palīdzēt jaunu antibiotiku radīšanā.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) vadošais pētnieks Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Raivis Žalubovskis saņēmis Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu zinātniskās izcilības pilnveidē, izglītojot jaunos pētniekus un popularizējot zinātni sabiedrībā. Viena no lietām, kam pēdējos gados Žalubovskis pieķēries, ir jaunu metožu ieviešana institūtā, lai nākotnē radītu labākas antibiotikas.

Viņš skaidroja: “Ir tāda lieta kā baktēriju rezistence pret antibiotikām, un reizēm tā rodas ļoti ātri. Gadās, ka farmaceitiskā kompānija ir izstrādājusi ļoti dārgu antibiotiku, un notiek nelaime – viena gada laikā baktērijas kļūst rezistentas un antibiotikas ir jāatsauc no aptiekām. Tāpēc zinātniekiem ir ļoti daudz jāstrādā, jāiegulda ļoti liels darbs, lai radītu jaunas antibiotikas.”

Avots: Latvijas zinātnieki apgūst jaunas un cerīgas metodes antibiotiku izstrādē, LTV1 Rīta Panorāma, lsm.lv, 30.05.2024.

Lasīts 425 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")