Jaunumi

Dr.med. Andrim Jumtiņam pasniegta Paula Stradiņa balva par izcilu ieguldījumu ortopēdijas attīstībā Latvijā

Dr.med. Andrim Jumtiņam pasniegta Paula Stradiņa balva par izcilu ieguldījumu ortopēdijas attīstībā Latvijā

Ceturtdien, 15. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Ortopēdijas katedras vadītājam prof. Andrim Jumtiņam tika pasniegta Paula Stradiņa balva par izcilu ieguldījumu ortopēdijas attīstībā Latvijā. Tas ir mūsu valsts augstākais apbalvojums ķirurģijas specialitātē. Laudatio teica RSU Ortopēdijas katedras docents Silvestris Zēbolds, pēc tam prof. Andris Jumtiņš uzstājās ar akadēmisko runu Ortopēdijas māksla

Par Dr.med. Andri Jumtiņu

Ārsts traumatologs, ortopēds, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors Andris Jumtiņš dzimis 1959. gada 2.septembrī Rīgā. Absolvējis Rīgas 2. vidusskolu 1977. gadā un Rīgas Medicīnas institūtu (tagadējo RSU) 1983. gadā, iegūstot ārsta-pediatra kvalifikāciju. Strādājis Republikas bērnu klīniskajā slimnīcā (tagad BKUS) un Rīgas 4. Bērnu poliklīnikā. 1989. gadā pabeidzis aspirantūru Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniski-pētnieciskajā institūtā (tagad Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca), kur, strādājot no 1986. gada līdz pat šodienai, bijis aspirants, vecākais zinātniskais līdzstrādnieks, ārsts un virsārsts. 1990. gadā aizstāvējis medicīnas zinātņu kandidāta disertāciju par kaulu ārējās fiksācijas tēmu, 1992. gadā ieguvis medicīnas doktora zinātnisko grādu. Paralēli ārsta darbam 2006. gadā uzsācis darbu RSU Ortopēdijas katedrā par docentu, asociēto profesoru, 2015. gadā ievēlēts par profesoru, no 2009. gada vada RSU Ortopēdijas katedru, ir Ortopēdijas līdzdiploma un arī rezidentūras programmas vadītājs.

Andris Jumtiņš ir vairāk nekā 180 zinātnisko publikāciju autors un līdzautors, viņa redakcijā 2016. gadā ir izdota pirmā traumatoloģijas un ortopēdijas mācību grāmata latviešu valodā. Galvenie ārstniecības, kā arī zinātniskās darbības virzieni saistīti ar kaulu ārējo fiksāciju, osteosintēzi pēc kaulu lūzumiem, arī lielo locītavu endoprotezēšanu. Andris Jumtiņš ir piedalījies kaulu lūzumu modernās AO tehnikas ieviešanā Latvijā, kā pirmais Latvijā veicis osteosintēzi miniinvazīvā tehnikā.

Andris Jumtiņš savu pieredzi nodod tālāk, aktīvi iesaistoties studentu, rezidentu, jauno ārstu un doktorantu apmācībā. A.Jumtiņš ir piedalījies Latvijas Traumatologu un ortopēdu asociācijas dibināšanā 1992. gadā, bijis tās pirmās valdes sekretārs, ilggadīgs valdes un sertifikācijas komisijas loceklis. 2009. gadā apbalvots ar Barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi.

Dr.med. Andrim Jumtiņam Paula Stradiņa balva piešķirta par ilggadīgu darbu ortopēdijas jomā un nozīmīgiem sasniegumiem ortopēdijas attīstībā Latvijā.

Par balvu

Pauls Stradiņš (1896-1958) bija latviešu ķirurgs, onkologs un medicīnas vēsturnieks. Balvu medicīnas zinātnē un tās vēsturē par ievērojamu zinātnisku veikumu praktiskajā ārstniecībā kopš 1991. gada 14. novembra piešķir Latvijas Zinātņu akadēmija kopīgi ar P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, un kopš 2014. gada arī ar Rīgas Stradiņa universitāti. Paula Stradiņa balva turpina 1983. gadā iedibinātās Medicīnas vēstures muzeja Paula Stradiņa balvas tradīcijas.

Foto - Jānis Brencis.

Sk. arī RSU mājaslapā

Jumtins

Dr.med. Andris Jumtiņš

230 A fotobrencis@inbox.lv

LZA Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas zinātniskā sekretāre Daina Daija, nodaļas priekšsēdētājs Pēteris Trapencieris, Dr.med. Andris Jumtiņš, RSU rektors Aigars Pētersons

236 A fotobrencis@inbox.lv

LZA korespondētājloceklis Dr.med. Pēteris Stradiņš

Lasīts 1964 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")