Jaunumi

Vairāk nekā 30 miljoni eiro investīcijās un astoņu gadu darbs: noslēdzas viens no lielākajiem Eiropas zinātnes attīstības projektiem Latvijā CAMART2

Vairāk nekā 30 miljoni eiro investīcijās un astoņu gadu darbs: noslēdzas viens no lielākajiem Eiropas zinātnes attīstības projektiem Latvijā CAMART2

Diskusijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā uzstāsies augsta līmeņa pārstāvji no Eiropas Komisijas un Latvijas ministrijām, kā arī vadošie Latvijas un Zviedrijas zinātnes pārstāvji, lai vērtētu Eiropas finansējuma lomu izcilības attīstībā. 

28. martā plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) notiks viens no nozīmīgākajiem zinātnes nozares pasākumiem šajā gadā – Eiropas Komisijas finansētā “CAMART2” projekta noslēguma pasākums, kas ir iezīmējis jaunu laikmetu Latvijas zinātnē un inovācijās. Pasākumā aicināti piedalīties arī mediju pārstāvji. 

“CAMART2” ir viens no līdz šim lielākajiem un nozīmīgākajiem projektiem zinātnes attīstībai Latvijā. Astoņu gadu laikā institūtā investēti vairāk nekā 30 miljoni eiro, transformējot LU CFI par starptautisku kompetences centru fotonikas, viedo materiālu un tehnoloģiju jomās. Projekta rezultātā institūta apgrozījums trīskāršojies (no 3 uz 9M EUR gadā), bet starptautisko projektu piesaiste pieaugusi vairāk nekā pieckārt (no 0.5 uz 2.5M EUR gadā).  

Pasākuma programmā: 

  • Oficiālās uzrunas – piedalīsies Ekonomikas miistrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, LU CFI direktors Andris Anspoks, Eiropas Komisijas pārstāvji, projekta partneri no Zviedrijas Karaliskā Tehnoloģiju institūta (KTH) un Zviedrijas pētniecisko institūtu konsorcija (RISE). 
  • Paneļdiskusija “Pēc CAMART2: ilgtermiņa finansējums un stratēģija zinātnei, inovācijām un sadarbībai”, piedalīsies Eiropas Pētniecības izpildaģentūras TEAMING nodaļas vadītāja vietniece Federika Rofi, Latvijas Ekonomikas un Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji, LU CFI direktors Andris Anspoks un viena no Latvijas veiksmīgākajiem zinātņietilpīgajiem jaunuzņēmumiem “Cellbox Labs” vadītājs Gatis Mozoļevskis. 

LU CFI direktors Andris Anspoks: 

CAMART2 projekta laikā mēs izveidojām modernu infrastruktūru un nacionālo nanotehnoloģiju centru ar pasaules līmeņa iekārtām – mēs esam uzbūvējuši kuģi, kas jau ir devies daudz dziļākos zinātnes ūdeņos. Mūsu kapacitāte, starptautiskie sakari un izcilība ir izauguši vairākkārt.” 

LU CFI bijušais direktors un “CAMART2” projekta vadītājs Mārtiņš Rutkis: 

Šis nav tikai infrastruktūras projekts – tā ir transformācija. Mēs mainījām iekšējo kultūru un radījām institūciju, kas spēj sadarboties ar industriju, radīt inovācijas un konkurēt globālā līmenī.” 

Vairāk informācijas par projektu: 
“CAMART2” vietne 
“EuroNews” veidotais sižets 

CAMART2” (granta līgums Nr. 739508) tika īstenots sadarbībā ar diviem partneriem – KTH un RISE. Projekta īstenošanā ieguldīts 30 milj. EUR: Eiropas Komisijas piešķirtais finansējums – 14 999 955 EUR, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrijas, LR Ekonomikas ministrijas un LU CFI līdzfinansējums specifiskā atbalsta mērķa projekta Nr.1.1.1.4/17/I/002 ietvaros – 15 320 196 EUR.   

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts ir starptautiski atzīts materiālzinātņu un starpdisciplināru pētījumu līderis Baltijas jūras reģionā. Institūtā strādā 300 darbinieku, tostarp vairāk nekā 100 augsti kvalificētu zinātnieku, veicot starptautiski konkurētspējīgus pētījumus, izglītojot studentus un piedāvājot inovatīvus pētnieciskos risinājumus rūpnieciskajām vajadzībām.   

Informāciju sagatavoja: 
Līga Ūdre 
LU Cietvielu fizikas institūta 
Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja 
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 
tel: (+371) 25 616 135 

Lasīts 242 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")