Jaunumi

LZA Senāts pieņem lēmumus par VPP “Covid-19 seku mazināšanai” pētījumu rezultātiem un “Zinātnes, tehnoloģiju un inovācijas pamatnostādņu 2021.-2027. gadam” projektu

LZA Senāts pieņem lēmumus par VPP “Covid-19 seku mazināšanai” pētījumu rezultātiem un “Zinātnes, tehnoloģiju un inovācijas pamatnostādņu 2021.-2027. gadam” projektu

Otrdien, 19. janvārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts, sanākot uz pirmo šī gada sēdi, pieņēma lēmumus attiecībā uz valsts pētījumu programmas “Covid-19 seku mazināšanai” izpildi un pētījumu rezultātiem, kā arī Izglītības un ministrijas (IZM) izstrādāto “Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādņu 2021.-2027. gadam” projektu.

Sēdes darba kārtībā par Covid-19 pandēmijas izraisītajiem par izaicinājumiem, koncentrējoties uz Covid-19 vakcīnu izstrādi referēja akadēmiķis Kaspars Tārs, savukārt pārskatu par valsts pētījumu programmu “Covid-19 seku mazināšanai” sniedza IZM valsts sekretāra vietnieks Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs (prezentācija, pptx) un Latvijas Zinātnes padomes direktore Gita Rēvalde.

Par “Zinātnes, tehnoloģiju un inovācijas pamatnostādņu 2021.-2027. gadam” projektu referēja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietnieks zinātnes jautājumos Jānis Paiders (prezentācija, pptx).

Senatori izskatīja un apstiprināja arī LZA vārdbalvu un jauno zinātnieku balvu piešķiršanu ekspertu komisiju nominētajām kandidatūrām.

 

2021. gada 19. janvāra LZA Senāta lēmums par
valsts pētījumu programmas “Covid-19 seku mazināšanai”
pētījumu rezultātiem (pdf)
  1. Pieņemt zināšanai Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Zinātnes padomes sniegto informāciju par VPP "Covid-19 seku mazināšanai" īstenoto pētījumu gaitu un gūtajiem rezultātiem.
  2. LZA iesaistīties VPP "Covid-19 seku mazināšanai" rezultātu popularizēšanā sabiedrībai, izmantojot Latvijas zinātnes stratēģisko pozicionējumu researchLatvia un citas platformas.
  3. Izvērtēt LZA komunikāciju ar sabiedrību par Covid-19 pētījumiem nodaļu sēdēs un reizi gadā LZA Prezidijā.
  4. Aicināt IZM un citas iesaistītās valsts pārvaldes institūcijas nodrošināt VPP “Covid-19 seku mazināšanai” turpinājumu un paredzēt LZA iesaisti programmas koordinēšanā.
 
2021. gada 19. janvāra LZA Senāta lēmums par
Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādņu
2021.–2027. gadam” projektu (pdf)
  1. Atbalstīt "Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam" (ZTAIP) un LZA iekļaušanu starp pamatnostādņu īstenošanas līdzatbildīgajām institūcijām.
  2. Veidojot LZA Stratēģiju 2021.–2027. gadam, iekļaut ZTAIP un saistošajā Rīcības plānā noteiktās LZA funkcijas un paredzēt nepieciešamos finanšu resursus ZTAIP noteikto rīcības virzienu līdzatbildīgai īstenošanai.
  3. LZA nodaļām noteikt atbildīgos par ZTAIP konkrētu rīcības virzienu īstenošanu sadarbībā ar pamatnostādnēs noteiktajām institūcijām.
  4. LZA nodaļās vienu reizi gadā izskatīt ZTAIP konkrētu rīcības virzienu īstenošanas progresu un sniegt ziņojumus LZA Senātam.

Lasīts 1333 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")