Jaunumi

LZA prezidenta Ivara Kalviņa apsveikums Akadēmijas dienā!

LZA prezidenta Ivara Kalviņa apsveikums Akadēmijas dienā!

Dārgie LZA akadēmiķi, korespondētājlocekļi, goda un ārzemju locekļi, goda doktori, kolēģi un draugi!

Apsveicu Jūs ar Akadēmijas dienu un LZA dibināšanas 75. gadadienu, ko šogad sagaidījām Covid-19 pandēmijas apstākļos. Diemžēl ar to saistīto ierobežojumu dēļ šo apaļo jubileju nevarējām atzīmēt ar svinīgu kopā sanākšanu.

Tāpēc LZA vadība nolēma visa jubilejas gada garumā veikt pasākumu virkni, kas būtu veltīti LZA atskatam uz padarīto un LZA nākotnes plāniem, kā arī LZA tēla spodrināšanai. Vēlamies “Zinātnes Vēstnesī” publicēt virkni interviju ar mūsu akadēmijas locekļu atmiņu stāstījumiem un vēlējumiem, un ieteikumiem akadēmijas tālākās izaugsmes veicināšanai.

Vēlos no sirds pateikties visiem LZA kolēģiem par pašaizliedzīgo darbu zinātnē un dalību mūsu akadēmijas izaugsmē! Esmu pārliecināts, ka mēs kopā veiksmīgi pārvarēsim visus šķēršļus un grūtības, palīdzot Latvijas zinātnei un ekonomikai augt un attīstīties, bet Latvijas tautai - justies lepnai un pārliecinātai par savu nākotni.

LZA misija ir atbalsts Latvijas tautai tās centienos būt spējīgai šajā sarežģītajā laikmetā vienmēr saglabāt savu kultūru, valodu, pašcieņu un veicināt patiesu demokrātiju, kas būtu balstīta vispārcilvēciskajās vērtībās, lai ikviens mūsu Tēvu zemē justos vajadzīgs, cienīts un sociāli aizsargāts, spētu iegūt vislabāko izglītību un strādāt savas ģimenes un tautas labā tajā jomā, kura atbilst viņa vēlmēm un talantiem.

Es ticu, ka visi kopā mēs spēsim nosargāt to, kas mums ir un dot katrs savu pienesumu, lai mūsu bērni un mazbērni dzīvotu valstī, kur kopējais labums nav mazāk svarīgs par katra no mums labklājību! Mūsu nākotne top šodien! Lai mums izdodas! Panākumiem bagātu LZA jubilejas gadu!

 Ivars Kalviņš, LZA prezidents

 

2021. gada 14. februārī 

 

Uzziņai: "1946. gada 14. februārī uz savu pirmo pilnsapulci tagadējā Ministru kabineta ēkā Brīvības ielā 36 sanāca jaundibinātās tolaik Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas locekļi, lai nospraustu veicamo darbu pamatlīnijas un ievēlētu amatpersonas, savu pirmo ZA prezidentu agrārzinātnieku Pauli Lejiņu. Ar šo dienu oficiāli sākas mūsu Zinātņu akadēmijas mūžs [..]. 14.februāris ZA Statūtos iezīmēts kā Akadēmijas diena, jo Latvijai atgūstot neatkarību, 1992. gada 14. februārī tika pieņemta LZA Harta." (Jānis Stradiņš. Latvijas Zinātņu akadēmijas veidošanās. Runa LZA 70. gadskārtai veltītajā LZA Senāta svinīgajā sēdē 2016. gada 16. februārī)

 

 

Lasīts 1401 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")