Jaunumi

Latvijas vadošie eksperti un politiķi diskutēs par “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”

Latvijas vadošie eksperti un politiķi diskutēs par “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”
Latvijas Universitātes vadītā pētniecības projekta reCOVery-LV” pētnieku komandas aicina visus interesentus piedalīties publiskajā diskusijā COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”. Diskusija notiks 2021. gada 5. martā no plkst. 10.00 līdz 13.00 un tiks translēta tiešsaistē Latvijas sabiedriskajā medijā (lsm.lv), Latvijas Universitātes Facebook un Youtube kontā.
 
“Pandēmijas laikā 80 ekonomistu, politologu, sociologu un juristu, pusgadu strādājot kopā, ir izstrādājuši vairākus zinātniski pamatotus priekšlikumus politikas veidotājiem, kas var palīdzēt efektīvāk pārvarēt Covid-19 radīto ekonomisko krīzi. To, vai pētnieku izstrādātie priekšlikumi ir sadzirdēti un tiks izmantoti lēmumu pieņemšanā, noskaidrosim diskusijas gaitā,” uzsver pētījuma vadītāja prof. Inna Šteinbuka.
 
Diskusiju atklās un tajā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.
 
Četrās paneļdiskusijās pētnieki, eksperti un politikas veidotāji apmainīsies ar idejām:
  1. Plkst. 10.30 Cik nopietni COVID-19 pandēmija ietekmēja valsts ilgtspējas riskus?” Diskusijas moderators: Kārlis Bukovskis. Dalībnieki: Inna Šteinbuka, Andris Sprūds, Jānis Sārts, Aldis Austers.
  2. Plkst.11.10 Kā panākt ekonomikas izrāvienu pēc krīzes?” Diskusijas moderators: Gundars Bērziņš. Dalībnieki: Arvils Ašeradens, Jānis Priede, Raimonds Aleksejenko, Mārtiņš Āboliņš.
  3. Plkst.11.50 Ekonomikas atveseļošanas receptes” Diskusijas moderatore: Inna Šteinbuka. Dalībnieki: Gundars Bērziņš, Baiba Rivža, Irina Pilvere, Oļegs Krasnopjorovs. 
  4. Plkst. 12.30 “Digitālā transformācija un attālinātais darbs” Diskusijas moderatore: Vineta Kleinberga. Dalībnieki: Jānis Priede, Edvīns Danovskis, Līga Menģelsone, Irēna Kucina.
Diskusijā piedalīties aicināti politiķi, valsts pārvaldes eksperti, pētnieki, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un plašāka sabiedrība, kas dos iespēju apspriest pētījuma ieguvumus un pielietojumu visām ieinteresētajām pusēm.
 
Diskusijas mērķis ir politiķu, pētnieku un ekspertu domu apmaiņas rezultātā noskaidrot, kādi ir instrumenti Covid-19 negatīvo seku mazināšanai un ekonomikas izrāviena veicināšanai.
 
Facebook pasākums un tiešraide: https://www.facebook.com/events/275530637267129
 
Papildu informācija:
Liene Bērziņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Mob. tālr.: +371 29838689
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Lasīts 1280 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")