Jaunumi

Baltijas Intelektuālās sadarbības konferencē Tallinā piedalīsies Latvijas zinātnieki Ambainis, Bārzdiņš un Sauka

Baltijas Intelektuālās sadarbības konferencē Tallinā piedalīsies Latvijas zinātnieki Ambainis, Bārzdiņš un Sauka

Š.g. 28. un 29. jūnijā Tallinā norisināsies 17. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference, kuras tēma šogad ir “Matemātika sabiedrībai” (Mathematics for Society). Sanāksme pulcēs Baltijas jūras valstu zinātņu akadēmiju prezidentus un to ievadīs seminārs enerģētikā.

Konferences tēmas izvēli noteica tas, ka daudzi zinātnieki ir devuši lielu ieguldījumu Covid-19 pandēmijas procesu analīzē un pandēmijas apkarošanas stratēģiju izstrādē. Kamēr medicīnas un dzīvības zinātņu ekspertu sasniegumi šajā laikā ir bijuši neapstrīdami un guvuši plašu atzinību, tomēr tikpat nozīmīgi panākumi ir bijuši eksaktajās zinātnēs, datorzinātnēs un inženierzinātnēs, kas vēl gaida savu novērtējumu.

Latviju konferencē pārstāvēs Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis Andris Ambainis, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, LZA korespondētājloceklis Guntis Bārzdiņš, Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratorijas vadošais pētnieks, un LZA korespondētājloceklis Arnis Sauka, Stokholmas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) profesors, SSE Riga Ilgtspējīga biznesa centra direktors.

Konferences darba valoda – angļu. Konference tiks pārraidīta tiešsaistē no Igaunijas Zinātņu akadēmijas mājaslapas.

Konferences programma [Igaunijas Zinātņu akadēmija].

Avots: Igaunijas Zinātņu akadēmija.

_________________________________

Par Baltijas Intelektuālās sadarbības konferenču vēsturi lasiet šeit

1999. gadā Rīgas konferences gaitā pirmoreiz tika pasniegtas kopīgās Baltijas valstu zinātņu akadēmijas medaļas. Par medaļu piešķiršanu lemj kopīga visu triju akadēmiju žūrijas komisija. Katra laureāta diplomā ierakstītais formulējums gan ir atšķirīgs, taču visus vieno lielais ieguldījums sadarbības veicināšanā starp Baltijas reģiona zinātniekiem un kopīgu zinātnisku pētījumu izstrādē. Par Baltijas valstu zinātņu akadēmiju medaļas laureātiem lasiet šeit

Lasīts 246 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")