Jaunumi

Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu saņem LZA goda locekļi Andris Kronbergs un Arnolds Klotiņš

Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu saņem LZA goda locekļi Andris Kronbergs un Arnolds Klotiņš

Valsts prezidents Egils Levits 13. jūlijā Rīgas pilī pasniedza Cildinājuma rakstu Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes docētājam Prof. Dr. iur. Andrejam Vilkam, arhitektam Andrim Kronbergam, arhitektei Zaigai Gailei, muzikologam Dr. art. Arnoldam Laimonim Klotiņam, profesoram Dr. iur. Aivaram Endziņam, viceadmirālim Gaidim Andrejam Zeibotam un Latvijas Ministru prezidentei (2014–2016) Laimdotai Straujumai.

Uzrunājot Cildinājuma raksta saņēmējus, Valsts prezidents uzsvēra: “Mēs visi esam pilsoņi, un pilsoņa pirmais pienākums ir rūpēties par sevi, bet vislielākais pienākums, protams, ir rūpēties par sabiedrības kopējo labumu. Kopējā labuma koncepcija pastāv jau ilgus gadsimtus, bet dzīvē mēdzam to reizēm aizmirst. Tādēļ jāsaka, ka sabiedrība un valsts ir tik laba, cik labi ir pilsoņi, kuri rūpējas vairāk nekā tikai par sevi, bet arī par kopējo labumu. To var darīt visdažādākajos veidos, gan aktīvi iesaistoties sabiedriskajā dzīvē, gan politikā, gan arī privāti vai arī savā profesijā. Mums kā demokrātiskas valsts pārstāvjiem ir arī jāizceļ šie cilvēki, jo uz tiem balstās mūsu sabiedrība. Ja tā nebūtu, mēs būtu tikai indivīdi, kas katrs rušinās tikai savā dārziņā.”

Valsts prezidents atzīmēja, ka Cildinājuma raksts pieder pie tām nedaudzajām funkcijām, ko Valsts prezidents piešķir pēc saviem ieskatiem: “Tādēļ man ir ļoti liels gods redzēt jūs visus tagad, kad mēs varam atkal satikties, lai pateiktos valsts vārdā un savā vārdā par jūsu mūža devumu.”

Video

Fotogalerija

Avots: Valsts prezidenta kanceleja, Valsts prezidents ar Cildinājuma rakstu saka paldies izciliem sabiedrības pārstāvjiem, novērtējot viņu mūža devumu sabiedrības kopējam labumam, 2021. gada 13. jūlijs.

Lasīts 216 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")