Jaunumi

Pirmo Valstiskuma balvu saņem teologs LZA goda loceklis Juris Rubenis

Pirmo Valstiskuma balvu saņem teologs LZA goda loceklis Juris Rubenis

Foto - Valsts prezidenta kanceleja. 

Sestdien, 21. augustā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā Rīgas pilī svinīgā ceremonijā pirmo reizi pasniegta biedrības “4. maija Deklarācijas klubs” iedibinātā Valstiskuma balva. To saņēma LZA goda loceklis teologs un sabiedriskais darbinieks Juris Rubenis.

Valsts prezidents Egils Levits savā uzrunā uzsvēra: “[Satversmes 1. panta] vārdi “Latvija ir” ietver sevī gan esību šeit un šodien, gan jābūtību, pastāvēšanu vienmēr nākotnē.

Valsts dibināšana un neatkarības atjaunošana nosaka un turpina ietekmēt mūsu dzīvi šeit un tagad. Ja 1918. gadā nebūtu dibināta Latvijas valsts, diez kā mēs šodien dzīvotu, un, ja pirms 30 gadiem tā nebūtu atjaunota, es domāju, ka mēs zinām, kā mēs tad dzīvotu, bet diez vai mēs to gribētu. Tāpat arī mūsu šodien pieņemtie lēmumi vēršas nākotnes īstenībā. Valsts balstās uz saviem pilsoņiem.

Valstiskuma apziņa ir svarīgākais atskaites punkts pilsoņu rīcībai savas tautas un tās nākotnes labā.

Šodien pirmo reizi tiek pasniegta Valstiskuma balva, un tā iemieso šo apziņu. Tā ir šīs balvas jēga. To katru gadu šodien un turpmāk saņems cilvēks, kurš būs devis vienreizēju, izcilu ieguldījumu mūsu valstiskuma stiprināšanā.”

Foto galerija.

Ceremonijas videoieraksts.

Avots: Valsts prezidenta Egila Levita runa pirmās Valstiskuma balvas pasniegšanas ceremonijā, atzīmējot Konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” 30. gadadienu Rīgas pils Svētku zālē, Valsts prezidenta kanceleja, 2021. gada 21. augusts.

Informācija: Biedrība “4. maija Deklarācijas klubs” Rīgas pilī 21. augustā pasniegs pirmo Valstiskuma balvu, Valsts prezidenta kanceleja, 2021. gada 4. augusts.

Lasīts 1741 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")