Jaunumi

Notiks otrie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi

Notiks otrie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi

Šī gada 10. decembrī no plkst. 14.00 līdz 17.00, turpinot pirms gada uzsākto tradīciju, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) aicina piedalīties otrajos akadēmiskajos lasījumos, kas veltīti akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai. Šogad LZA un LNB piedāvā atcerēties J. Stradiņa nozīmi akadēmijas vēsturē, izglītības, vēstures izpētes un muzeju nozares attīstībā, kā arī Latvijas Bankas izlaisto monētu dizaina izstrādē.

Lasījumiem varēs sekot līdzi gan klātienē – LNB Ziedoņa zālē, gan tiešsaistē – LNB YouTube kanālā šeit: https://ej.uz/Stradina_lasijumi, kā arī LNB Facebook lapā, un LNB un LZA mājaslapās.

Reģistrācija dalībai pasākumā klātienē, sūtot e-pastu uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vienlaikus LNB Uzziņu un informācijas centrā (M stāvā) būs apskatāma akadēmiķa J. Stradiņa lasītava, kur pieejama daļa no viņa unikālās bibliotēkas.

Programma:

Ievads

  • LNB direktors Andris Vilks: “Personisko bibliotēku vieta sabiedriskajās bibliotēkās”
  • Rīgas Stradiņa universitātes profesors, sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš: “Jāņa Stradiņa dienasgrāmatas fragmenti”

Runā un atceras LZA prezidenti

  • LZA prezidents, ķīmiķis Ivars Kalviņš: “Jāņa Stradiņa darbība LZA. Skats no Organiskās sintēzes institūta”
  • LZA prezidents(1992–1994 un 1998–2001), ķīmiķis Tālis Millers: “Atmiņas par Jāni Stradiņu LZA transformācijas periodā”
  • LZA prezidents (2012–2020),mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis: “Jāņa Stradiņa mantojuma “smagums””

Jāņa Stradiņa ierosmes Latvijas izglītībai un vēsturei

  • Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Jāņa Stradiņa idejas Turaidas muzejrezervāta izveidē un attīstībā”
  • Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs, mākslinieks Laimonis Šēnbergs: “Jāņa Stradiņa līdzdalība Latvijas bankas izlaisto monētu tematikas un dizaina izstrādē”

Noslēgums

  • Rīgas Stradiņa universitātes profesors, sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš: “Skulpturālais ansamblis “Gaismas vārti” Sēlijā
  • Fiziķis, vadošais pētnieks Nacionālajā Atjaunojamo Enerģiju laboratorijā (Goldena, ASV) Pauls Stradiņš: “Jāņa Stradiņa dienasgrāmatas fragmenti”

 Lasījumu moderators: mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis

Programma (jpg) (pdf). 

Skatītāji ir aicināti piedalīties diskusijā, iepriekš iesūtot jautājumus uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai lasījumu laikā tos rakstos YouTube un Facebook komentāros.

Pasākums notiks atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības regulējumiem drošajā jeb “zaļajā” režīmā (vakcinētām un/vai Covid-19 izslimojušām personām, uzrādot derīgo digitālu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu).

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr.: +371 26472501
Lasīts 141 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")