Zinātņu Nodaļas

LZA FTZN sēde - 19. oktobrī

Trešdien, 2022. gada 19. oktobrī, plkst. 15.00 ZOOM platformā notiks LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas sēde. 

Darba kārtībā:

1. Akadēmiķa Mārča Auziņa referāts par 2022. gada Nobela prēmijas fizikā laureātiem.

2. LZA korespondētājlocekļa kandidāta ziņojums par zinātnisko pētījumu rezultātiem:

- “Gaismas izstarojošu organisko materiālu pielietojumi”, LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Dr.phys. Aivars Vembris.

3. Iepazīšanās ar LZA ārzemju locekļu kandidātiem:

- Mihails Briks (Mikhail G. Brik) – PhD (1995), Dr.phys. habilitācija (2012), Tartu Universitātes profesors;

- Lars Osterlunds (Lars Österlund)  – PhD (1997), Upsalas Universitātes (Zviedrija), Cietvielu fizikas institūta profesors un līdzpriekšsēdētājs; 

- Marina Tjunina (Marina Tyunina) – PhD (1994), Dr.technol. (2000), docente un vadošā pētniece, Mikroelektronikas pētījumu nodaļa, Informācijas tehnoloģiju un elektroniskās inženierijas fakultāte, Oulu Universitāte, Somija.

4. Dažādi.

 

Videoieraksts

_______________________________________________________________________________________________

LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas sēdes apkopojums

Trešdien, 2022. gada 19. oktobrī, norisinājās kārtējā LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas sēde, kurā interesenti varēja noklausīties īsu akadēmiķa Mārča Auziņa referātu par 2022. gada Nobela prēmiju fizikā. Šogad tā piešķirta Alēnam Aspektam no Francijas, Džonam Klauseram no ASV un austrietim Antonam Ceilingeram par eksperimentiem ar savērptiem fotoniem, pārbaudot Bela apgalvojumus, un atklājumiem kvantu informācijas zinātnē. Vairāk par to, kā Einšteina kļūda noveda pie šā gada Nobela prēmijas fizikā profesora Mārča Auziņa zinātnes slejā [https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/tehnologijas-un-zinatne/ka-einsteina-kluda-noveda-pie-sa-gada-nobela-premijas-fizika-profesora-auzina-zinatnes-sleja.a477519/]. 

Tālāk sekoja LZA korespondētājlocekļu kandidāta Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošā pētnieka Dr.phys. Aivara Vembra ziņojums par zinātnisko pētījumu “Gaismas izstarojošu organisko materiālu pielietojumi” rezultātiem.

Sēdi noslēdza iepazīšanās ar LZA ārzemju locekļu kandidātiem. Šogad ir izvirzīti 3 kandidāti - Tartu Universitātes Zinātņu un tehnoloģiju fakultātes materiālu datormodelēšanas profesors Mihails Briks, Upsalas Universitātes Materiālzinātnes un inženierzinātņu katedras profesors cietvielu fizikā Lars Osterlunds un Oulu Universitātes Mikroelektronikas pētījumu nodaļas Informācijas tehnoloģiju un elektroniskās inženierijas fakultātes docente un vadošā pētniece Marina Tjuņina.

 

Sofja Negrejeva
LZA FTZN zinātniskā sekretāre
Tālr.: 26024436, 67223633
E pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Lasīts 742 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")