HSZN

Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā "Kilograms kultūras 2022" nominācijā “Notikums” saņem izstāde un monogrāfija “Purvītis”

Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā "Kilograms kultūras 2022" nominācijā “Notikums” saņem izstāde un monogrāfija “Purvītis”

2023. gada 17. februārī apbalvoti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" laureāti. Par aizvadītā gada spožāko kultūras notikumu skatītāji un klausītāji atzina izstādi un monogrāfiju "Purvītis".

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstādes "Purvītis" kuratore bija Aija Brasliņa, izdevniecībā "Neputns" izdotās monogrāfijas sastādītāja – izdevēja un LZA goda doktore Laima Slava.

“Lai gan gadu gaitā ir sakrājies lielāks skaits šim izcilajam gleznotājam veltītu izdevumu, tomēr jāatzīst, ka līdz šim neviens no tiem nespēj sniegt patiešām vispusīgu un vizuāli kvalitatīvu ieskatu viņa dzīvē un daiļradē. Šo robu aizpildīt meistara 150. jubilejas noskaņās tiecas jaunais izdevums, kas ietver apjomīgu viņa darbu albumu ar LNMM direktores LZA goda locekle Māras Lāces ievadu un LZA īstenās lcoekles Dr.art. Kristiānas Ābeles padziļinātu un jaunām atklāsmēm bagātu pētījumu “Ainava ar gleznotāju” par Vilhelma Purvīša dzīvi un darbību mākslā.

Grāmata “Purvītis” ir fundamentāls ieguldījums latviešu profesionālās mākslas pamatvērtību izpētē un tās izcilāko sasniegumu augstvērtības apliecinājumā, lielisks palīgs mūsu kultūras sasniegumu popularizēšanā.”

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, saņemot balvu, sacīja: "Paldies mūsu skatītājiem. Man ik pa brīdim tiek uzdots jautājums – kāpēc? Laikam jau tas Purvītis kaut ko nozīmē Latvijai. Purvītis ir simbols, tā ir identitāte, lai arī kāda tā katram no mums būtu. Un Purvītis diemžēl ir arī tas vārds, pie kura mēs varam runāt par jēdzienu – karš.

Avots: Apbalvoti “Kilograms kultūras” laureāti; gada notikums – izstāde un monogrāfija “Purvītis”, 2023. gada 17. februāris.

Neputns.lv

Lasīts 79 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")