HSZN

LZA atvērta Džona Delgalvja gleznu izstāde "Atgriešanās"

LZA atvērta Džona Delgalvja gleznu izstāde "Atgriešanās"

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē no 22. februāra līdz 3. aprīlim apskatāma Saulkrastu gleznotāja Džona Delgalvja gleznu izstāde “ATGRIEŠANĀS”.

Gleznotājs Džons Delgalvis (Jānis Dzelzgalvis) ir dzimis 1938. gadā Rīgā. Kad Džonam bija četri gadi, ģimene pameta Latviju un devās bēgļu gaitās.

Džons ir dienējis amerikāņu armijā Vācijā, strādājis celtniecībā, policijā – sākumā deviņus gadus patruļdienestā, vēlāk zīmējis noziedznieku portretus, uzlabojot fotorobotus, bet gadiem ilgi brīvo laiku veltījis mākslai.

Strādājot policijā, Džons izmantojis iespēju bez maksas apgūt zīmēšanu. Vēlāk, nedēļas nogalēs, no savām mājām Ņujorkas štatā sācis braukāt uz lielpilsētu, kur Longailendā vairāk kā astoņus gadus apmeklējis 150 gadus senu mākslas skolu “Art Student League”, kur studēja vairāk nekā 8 gadus.

Dzīve Amerikā viņam devusi vārdu Džons, pārveidojusi uzvārdu un iemācījusi uz pasauli skatīties radoši.

2003. gadā mākslinieks atgriezies Latvijā un kļuvis par Saulkrastu pilsētas iedzīvotāju. Lai uzturētu mākslas gaisotni sev apkārt, Džons blakus savai mājai Saulkrastos uzbūvējis divstāvu ēku – studiju ar gleznošanas telpām. Kopā ar dzīvesbiedri, mākslinieci Sandru Delgalvi, realizējis savu sapni – izveidojis mākslinieku klubu “JD ART”. Mākslinieku klubs atklāts 2008. gada pavasarī. Amerikā tādu klubu ir daudz, kur cilvēkus vieno mīlestība uz gleznošanu un zīmēšanu.

“Man patika gleznot ātros portretus. Taču nevienam jau otra portrets tā īsti neinteresē, bet, ja tu to pārtaisi par tautumeitu, tad gan tas šķiet daudz interesantāk. Kad atbraucu uz Latviju, sāku piedalīties plenēros. Tas man bija kaut kas jauns, jo dabu es nekad nebiju gleznojis,” atzīst Džons Delgalvis.

Lasīts 113 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")