HSZN

Izstāde "Pseidozinātniskā konference"

Izstāde "Pseidozinātniskā konference"

Zinātņu akadēmijas telpās atklāta izstāde “Pseidozinātniskā konference”

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē 2. septembrī atklāts sevišķs mākslas notikums “Pseidozinātniskā konference”, kurā ir piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. “Konference” sadalīta piecos mākslinieku pāros, kuri viens otra mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido-teoriju.

Konferencē ar saviem “referātiem” pseidozinātnē uzstājas māksliniece Baiba Baiba tandēmā ar Annu Malicku, Katrīna Neiburga un Estere Grāvere, Krišs Salmanis kopā ar GolfClayderman, Ivars Grāvlejs un Jānis Šneiders, savukārt Miķeļa Fišera pseidozinātnisko teoriju interpretē māksliniece Kerija Arne. Konferencē, kas sadalīta piecos tēmu blokos, piedalās pieci atzīti un pieci par viņiem jaunāki mākslinieki, lai veicinātu dažādu paaudžu mākslinieku savstarpējo sadarbību un pieredžu apmaiņu. Šajos pāros vecākais mākslinieks piedāvā jaunākam interpetēt kādu savu jau esošu mākslas darbu, tajā atrodot un aiz matiem pievelkot kādu jaunu pseidozinātnisku teoriju, teorijas konferencē izklāstītas caur izstādē apskatāmajiem darbiem. Konferencē apskatītās tēmas netiek izpaustas iepriekš, saglabājot konspiratīvo gaisotni, ko iemieso biedējošais pseidozinātnes šarms. Mākslas notikuma kuratore Luīze Rukšāne brīdina: “Ja pie Zinātņu akadēmijas ieejas jums saka, ka tādas izstāžu zāles otrajā stāvā nemaz nav – neticiet! Šādās situācijās atrodiet sevī pitonu, pamodiniet viņu un tad šļūciet.”

Izstāde ir pieejama skatītājiem līdz š.g. 2. oktobrim Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē katru darba dienu no 09:00 līdz 17:00. 

Grupas izstādi organizē fonds “Mākslai vajag telpu”. Interpretācija kā vizuālās mākslas komunikācijas rīks vienmēr ir bijis fonda “Mākslai vajag telpu” fokuss. Kuratores mērķis caur šo interpretatīvo pieeju ir piedāvāt mākslas notikumu, kas rosinātu tās apmeklētājus domāt par piedāvātās informācijas autentiskumu vai absurdu, par zinātniskajām metodēm un to nozīmēm, objektīvas patiesības eksistēšanu, “fake news” un atšķirību starp uzticamiem vai neuzticamiem informācijas avotiem. Tieši šī iemesla dēļ konceptuāli par izstādes notikumu vietu ir izraudzīta Latvijas Zinātņu akadēmija.

Sekot līdzi jaunumiem un iegūt priekšstatu par gaidāmo var „Pseidozinātniskās konferences“ Instagram kontā: https://www.instagram.com/pseidozinatniska_konference/

Izstādes arhitekts ir Pauls Rietums, par grafisko noformējumu parūpējusies Linda Viļumsone, savukārt tehniskos risinājumus izstādē atrisinās Horens Stalbe.

“Pseidozinātniskā konference” top sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Malduguni un Latvijas Finieri.

Lai izvairītos no liekas drūzmēšanās, lūdzam apmeklētājus ievērot 2 metru distanci, dezinficēt rokas un iekštelpās valkāt sejas maskas. Pirms izstādes apmeklējuma aicinām visus iepazīties ar Covid-19 aktuālo informāciju un ierobežojumiem www.spkc.gov.lv.

Informāciju sagatavoja Lāsma Goba,
+371 26305862, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Fonds “Mākslai vajag telpu”

Lasīts 1406 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")