HSZN

IN MEMORIAM. LZA GODA DOKTORS ROMANS APSĪTIS 13.02.1939-17.02.2022

IN MEMORIAM. LZA GODA DOKTORS ROMANS APSĪTIS 13.02.1939-17.02.2022

Atvadoties no profesora Romāna Apsīša (1939-2022), ir grūti izcelt pašu galveno viņa dzīvesgājumā, jo ir padarīts tik daudz un pabūts klāt visos būtiskākajos mūsu valsts notikumos, ieņemti augsti amati, kas godam pildīti. Latvijas Universitātes profesors darbojās Tautas frontē, bija LPSR Augstākās padomes deputāts, kurš 1990. gada 4. maijā nolasīja Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, Tieslietu ministrs, Satversmes tiesas tiesnesis un priekšsēdētāja vietnieks, Tiesībsargs.


Taču gribas uzsvērt, ka ilgus gadus Latvijas Universitātē tieši profesors Romāns Apsītis bija cilvēks, kas pirmajā studiju gadā studentiem iemācīja cieņu pret jurisprudenci, universitāti un cilvēku. Pieklājība, laipnība un rūpība līdz ar precizitāti bija Profesora rakstura spilgtākās iezīmes. Vienlaikus viņš bija estēts, kura kaislība bija dziesma.


Juristiem profesors Apsītis bija arī izcilā profesora Voldemāra Kalniņa skolnieks un tradīciju turpinātājs, kurš nodrošināja tiesību vēstures pienācīgu izpēti un docēšanu arī padomju varas gados.


Dziļā cieņā atvadāmies no zinātnieka, pedagoga, LZA goda doktora, valstsvīra Romāna Apsīša.

LZA korespondētājlocekle
Dr. iur. Sanita Osipova

Lasīts 871 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")