LMZN

LZA LMZN un LLMZA prezidija 25. septembra kopsēdes apkopojums

2023. gada 25. septembrī notika Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas (LZA LMZN) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidija kopsēde.

Kopsēdē akadēmiķi Baiba Rivža, Edīte Kaufmane un Tālis Gaitnieks iepazīstināja ar LZA korespondētājlocekļu kandidātiem: Ph.D. Ingu Moročko-Bičevsku lauksaimniecības zinātnēs, Dr.biol. Dārtu Kļaviņu meža zinātnēs, kā arī īsteno locekļu kandidātiem: Dr.silv. Āri Jansonu meža zinātnēs un Dr.sc.ing. Daliju Segliņu lauksaimniecības zinātnēs.

Sēdē tika uzklausīti Āra Jansona un Ingas Moročko-Bičevskas zinātniskie ziņojumi. Dr.biol. Dārta Kļaviņa un Dr.sc.ing. Dalija Segliņa uzstāsies nākamajā nodaļas sēdē, kas plānota 30. oktobrī. 

Dr.silv. Āris Jansons. Klimata gudrā mežsaimniecība. [pdf.]
Ph.D. Inga Moročko-Bičevska. Dārzaugiem kaitīgo organismu izpēte. [pdf.]

 

Sēdes ieraksts.

Par Zemkopības ministrijas organizēto konkursu "Sējējs–2023” ziņoja nominācijas “Zinātne praksē un inovācijas” komisijas priekšsēdētāja Baiba Rivža. Laureātu godināšanas ceremonija notiks š.g. 13. oktobrī Hanzas peronā Rīgā.

Dr.biol. Ina Alsiņa ziņoja par Zemkopības ministrijas atbalstītā konkursa “Lauka skates 2023” norisi un rezultātiem. Laureāti tiks sumināti Ražas svētkos Vecaucē š. g. 2. novembrī.

LZA Senāta zinātniskajā sekretariātā ir iesniegti pieteikumi LZA vārdbalvu un jauno zinātnieku balvu konkursam. Nodaļa atbalsta pretendentus Kaspara Buša balvai meža ekoloģijā Dr.biol. Robertu Matisonu, Arvīda Kalniņa balvai mežzinātnē, koksnes pētniecībā un pārstrādē Dr.chem. Bruno Andersonu un jauno zinātnieku balvai – Liliju Dučkenu.

Baiba Rivža informēja par LVMI “Silava” ierosinājumu izveidot jauno mežzinātnieku un mežzinātnes doktorantu balvu, lai veicinātu Latvijas meža nozarē un mežsaimniecībā balstītas zinātniskās domas attīstību, Latvijas sabiedrības zināšanas ar mežsaimniecību, kā arī sekmētu jauno zinātnieku motivāciju. Balvu veidotu un piešķirtu LZA, koncerns “Latvijas Finieris” un LVMI “Silava”. Šis ierosinājums ir izstrādes procesā.

Baiba Rivža aicināja interesentus piedalīties 12. starptautiskajā jauno zinātnieku konferencē (12th International Conference of Young Scientists "The Young Scientists for the Advance of Agriculture" AGRISCI 2023), kas notiks 16. novembrī Viļņā, Lietuvā, ko organizē Lietuvas Zinātņu akadēmijas Jauno zinātnieku akadēmija.

Baiba Rivža informēja par diskusiju Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā konferencē, kurā tika prezentēti pētījuma “Par zinātnieka slodzi, atalgojumu un prestižu” rezultāti

 

Lasīts 251 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")