LMZN

Aizvadīta starptautiskā zinātniskā konference REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS TENDENCES ES VALSTĪS 2023. GADĀ

Aizvadīta starptautiskā zinātniskā konference  REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS TENDENCES ES VALSTĪS 2023. GADĀ

2023. gada 20. oktobrī norisinājās starptautiskā videokonference par reģionālās attīstības tendencēm ES valstīs, kuru jau devīto gadu organizē Varšavas Dzīvības zinātņu universitāte (Warsaw University of Live Sciences, WULS) kopā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) un sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA) un Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātnieku asociāciju (NJF Latvija).

Konferences mērķis bija dalīties ar zināšanām par reģionālās attīstības tendencēm Eiropas Savienības valstīs, tostarp par jaunām tendencēm ekonomikā, valsts finansēs un mārketingā sociālās un ekonomiskās nestabilitātes apstākļos un veicināt sadarbības platformas izveidi starp zinātnes un prakses pārstāvjiem.

Konferenci atklāja WULS profesore Joanna Szwacka-Mokrzycka, WULS profesors Mariusz Maciejczak, LBTU profesore Irina Arhipova, LBTU profesore akadēmiķe Baiba Rivža.

Programmā bija iekļautas tēmas: vispārējās finansējuma piesaistes tendences augstskolu mecenātu un uzņēmēju vidū Latvijā, lai veicinātu augstskolu ilgtspēju; lauku attīstība nacionālajos Polijas stratēģiskajos plānos 2023.–2027.; labā prakse darbā ar riska grupas audzēkņiem profesionālajā izglītībā Latvijā; Polijas mājsaimniecību dzīves līmeņa izmaiņas; Krievijas iebrukums Ukrainā: tirdzniecības attiecību ietekme uz vadošajiem akciju tirgus indeksiem; videi labvēlīgas attieksmes un labklājības savstarpējā saistība: Lietuvas gadījums; Platformas darbs kā iespēja sievietēm veiksmīgi iekļauties darba tirgū un citas.

Lasīts 231 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")