LMZN

Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātnieku asociācijas un Latvijas nacionālas biedrības atskaites sapulce

2022. gada 11. februārī tiešsaistē notika Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātnieku Asociācijas (NJF) un Latvijas nacionālas biedrības (NJF Latvia) kopsapulce. Kopsapulci atklāja NJF Latvijas nodaļas valdes priekšsēdētāja akadēmiķe Baiba Rivža un informēja par NJF darbību 2021. un iecerēm 2022. gadā. Viņa iepazīstināja ar pētījumiem, par kuriem tika ziņots LLU fakultāšu konferencēs, kas tika organizētas kopā ar NJF sekcijām: 1) LLU Lauksaimniecības fakultātes zinātniski praktiskā konference „Līdzsvarota lauksaimniecība”, 25.-26.02.2021; 2) LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes zinātniskā konference „Economic Science for Rural Development”, 11.-14.05.2021; 3) LLU Tehniskās fakultātes Starptautiskā zinātniskā konference „Engineering for Rural Development”, 26.- 28.05.2021. Īpaša uzmanība tika veltīta NJF ikmēneša starptautiskās zinātniskās konferences (organizē Ekonomikas sekcija) norisei, kurā aktīvi piedalās mūsu doktoranti un zinātnieki. Akadēmiķe Baiba Rivža aicināja arī citu nodaļu zinātniekus prezentēt savus pētījumus šajā konferencē.

Akadēmiķe Baiba Rivža informēja par valsts budžeta finansējumu zinātnei no Izglītības un zinātnes ministrijas un Ekonomikas ministrijas, kā arī par papildu finansējumu ārpus valsts budžeta no Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzekļiem. Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir jauna, Eiropas Komisijas centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.-2027. gada plānošanas perioda ES budžetam. Tā mērķis – atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi.

Sapulcē tika sniegta informācija, ka ikgadējam Zemkopības ministrijas (ZM) rīkotajam konkursam “Sējējs-2022” nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas" konkursa materiāli iesniedzami Latvijas Zinātņu akadēmijā LMZ nodaļā līdz š.g. 20. maijam.

Kopsapulces darbā piedalījās NJF Lietuva valdes priekšsēdētājs Linas Stabiņģis, kurš kopsapulces dalībniekus iepazīstināja ar savu redzējumu par NJF darbību nākotnē.Nākamais NJF 27. kongress ir plānots Islandē 2022. gada septembrī, kurā notiks arī jauna NJF prezidenta vēlēšanas. Latvija kā savu kandidātu virza L. Stabinģi.

Lasīts 722 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")