Emeritētie zinātnieki

Valsts emeritētie zinātnieki - padome, normatīvie akti

VALSTS EMERITĒTO ZINĀTNIEKU PADOME

Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV 1524
Tel.: 29215144, 67223448, 67224040.
E pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Padomes priekšsēdētājs LZA īstenais loceklis  Dr.habil.biol. Īzaks RAŠALS
Zinātniskā sekretāre Ligita ĀZENA
 

Valsts emeritēto zinātnieku padome izsludina jaunu konkursu valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanai ar termiņu 2021. gada 28. maijs (16.03.2021.)

Valsts emeritētā zinātnieka statusa pretendents vai institūcija, kas viņu ieteikusi, iesniedz padomē sekojošos dokumentus:

  1. Attiecīgās institūcijas lēmumu.
  2. Pretendenta dzīvesgaitas aprakstu (CV).
  3. Pretendenta zinātnisko darbu sarakstu, kurā atsevišķi norādītas zinātniskās monogrāfijas un raksti, kuri ir publicēti WoS vai Scopus referētos izdevumos.
  4. Pretendenta izstrādāto un publicēto mācību grāmatu un metodisko līdzekļu sarakstu.
  5. Pretendenta vadībā izstrādāto promocijas darbu sarakstu.
  6. Starptautisko projektu sarakstu, kuru izpildē pretendents ir piedalījies.Dokumentu oriģināli iesniedzami LZA Augstceltnē, saskaņojot iesniegšanas kārtību ar Valsts emeritēto zinātnieku padomes zinātnisko sekretāri Ligitu Āzenu (tel.: 29215144, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Paralēli dokumenti iesniedzami digitāli pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ieteicējas institūcijas lēmums un pretendenta CV iesūtāmi parakstīti ar elektronisko parakstu, CV var tikt iesūtīts ar pretendenta ieskenēto parakstu.

Pretendenti, kuri ir iesnieguši dokumentus iepriekšējos uzsaukumos, var iesniegt, ja tas nepieciešams, papildu informāciju.

Visi dokumenti iesniedzami līdz 2021. gada 28. maijam!

Iesniegtie dokumenti tiks izvērtēti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 692 “Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanas kārtība”.

Papildu informācija Latvijas Zinātņu akadēmijas mājaslapā sadaļas “Par LZA” apakšsadaļā “Emeritētie zinātnieki”!

***

Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršana [Zinātniskās darbības likums, 12.1 pants]

(1) Izciliem, starptautiski atzītiem zinātniekiem pēc likumā noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas var piešķirt valsts emeritētā zinātnieka statusu.

(2) Lēmumu par valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanu pieņem Latvijas Zinātņu akadēmija, noskaidrojot Valsts emeritēto zinātnieku padomes viedokli. Valsts emeritēto zinātnieku padomes sastāvu apstiprina izglītības un zinātnes ministrs uz četriem gadiem.

(3) Valsts emeritētajam zinātniekam piešķir mūža grantu — pabalstu, ko maksā papildus vecuma pensijai. To izmaksā Latvijas Zinātņu akadēmija no Izglītības un zinātnes ministrijas budžetā zinātniskajai darbībai paredzētajiem finanšu līdzekļiem.

(4) Ministru kabinets nosaka valsts emeritētā zinātnieka statusa pretendentu izvirzīšanas kārtību, atlases kritērijus un kārtību, kādā piešķir valsts emeritētā zinātnieka statusu un mūža grantu, piešķiramā mūža granta apmēru, kā arī Valsts emeritēto zinātnieku padomes izveidošanas kārtību un darbības pamatnoteikumus.

(04.03.2010. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 07.04.2010. Pants stājas spēkā 01.07.2010. Sk. Pārejas noteikumu 15.punktu)

Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanas kārtība [Ministru kabineta noteikumi Nr.692, Rīgā, 2010.gada 27.jūlijā (prot. Nr.38 16.§), izdoti saskaņā ar Zinātniskās darbības likuma 12.1 panta ceturto daļu]

 

 

 

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")