Zinātnes Vēstnesis

Jānis Paiders: “Ne Latvijā, ne arī citās valstīs pētniecība nepastāv pati par sevi, atrauta no sabiedrības un tautsaimniecības vajadzībām"

Jānis Paiders: “Ne Latvijā, ne arī citās valstīs pētniecība nepastāv pati par sevi, atrauta no sabiedrības un tautsaimniecības vajadzībām"

Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnes 2021. - 2027. gadam

Jānis Paiders: Ne Latvijā, ne arī citās valstīs pētniecība nepastāv pati par sevi, atrauta no sabiedrības un tautsaimniecības vajadzībām. Vienlīdz nozīmīga ir arī spēja no zināšanām, inovācijām un tehnoloģiju pārneses radīt pievienoto vērtību, veiksmīgi turpinot Latvijas Viedās specializācijas stratēģijas īstenošanu...”
 

Zinātne Latvijā pēdējo gadu laikā ir labi parādījusi savu efektivitāti un jaudu. Mēs arvien biežāk kļūstam par pilnvērtīgu partneri Eiropas pētniecības telpā. Tas ir panākts ar visa sektora kopīgu darbu un noturību. Latvijas zinātnes sistēmā pēdējos septiņos gados ir notikušas būtiskas reformas – sākot ar godīgu, pasaules standartiem atbilstošu projektu finansēšanas praksi, zinātnisko institūciju starptautisko izvērtējumu un tam sekojošu konsolidāciju, attīstības stimuliem visās finansēšanas programmās un beidzot ar Baltijas un Ziemeļvalstu kopīgas zinātnes programmas izveidi. Būtiskākā reforma skar zinātnisko projektu vērtēšanas sistēmas pārveidošanu, ieviešot Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju pamatprogrammas "Apvārsnis 2020" vērtēšanas pieeju un principus. Tādējādi zinātne Latvijā darbojas pēc tiem pašiem nosacījumiem kā pārējās Eiropas valstīs – par prioritāti izvirzot izcilību, efektivitāti un relevanci.

Raksts pilnībā lasāms šeit (pdf). 

“Zinātnes Vēstnesis”, Nr. 6 (611), 2021. gada 28. jūnijs (pdf).

Foto: Personīgais arhīvs.

Lasīts 1595 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")