Aktualitātes

Tikšanās ar Kalifornijas Universitātes Bērkli Gārvudas Korporatīvo inovāciju centra izpilddirektoru Dr. Solomonu Darvinu

Tikšanās ar Kalifornijas Universitātes Bērkli Gārvudas Korporatīvo inovāciju centra izpilddirektoru Dr. Solomonu Darvinu

Š.g. 19. un 20. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmiju ar savu klātbūtni pagodināja Kalifornijas Universitātes Bērkli, Gārvudas korporatīvo inovāciju centra direktors Dr. Solomons Darvins (Solomon Darwin) (https://haas.berkeley.edu/faculty/darwin-solomon/). Universitāte 2022. gadā ierindojās starp pasaules labākajām universitātēm. Tā ir slavena ar nozīmīgiem zinātniskiem sasniegumiem, lielāku Nobela prēmiju laureātu un sagatavotu ASV prezidentu skaitu.

Tikšanās ar Dr. Solomonu Darvinu piedalījās LZA ģenerālsektetāre, akadēmiķe Dr. Baiba Rivža, LZA goda doktors Dr. Kanans Višvanats, LZA prezidenta padomniece starptautiskajos jautājumos Ilze Trapenciere un LZA Ekonomikas institūta direktore Dr. Ņina Linde.

Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Kalifornijas Universitāti Bērkli, tajā skaitā par Universitātes pārstāvniecības veidošanas iespējām Latvijā LZA Izcilības un atvērto inovāciju centra ietvaros, kas ne tikai sekmētu Latvijas zinātnes un tautsaimniecības attīstību augstākā kvalitātē, bet nodrošinātu plašāku Latvijas zinātnes atpazīstamību Eiropas un pasaules līmenī. 

Tikšanās ar Universitātes pārstāvjiem notika, pateicoties LZA goda doktora, Universitātes profesora Dr. Kanana Višvanata iniciatīvai un atbalstam. Dr. Kanans Višvanats aktīvi atbalsta LZA Izcilības un atvērto inovāciju centra izveidi labāko prātu piesaistīšanai un noturēšanai Latvijas valstī.

Š.g. 20. jūnijā Universitātes Gārvudas Korporatīvo inovāciju centra direktoru Dr. Solomonu Darvinu, LZA goda doktoru Dr. Kananu Višvanatu, kā arī LZA prezidentu Dr. Ivaru Kalviņu uzklausīja LR Saeimas deputāti Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas organizētajā sanāksmē. LR Saeimas deputāti atzinīgi novērtēja LZA un Universitātes sadarbības iniciatīvas un atbalstīja tās attīstības perspektīvas.

 

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")