Aktualitātes

Parakstīts Latvijas un Kazahstānas zinātņu akadēmiju sadarbības memorands

Parakstīts Latvijas un Kazahstānas zinātņu akadēmiju sadarbības memorands

KR NZA prezidente Dr. Kunsulu Zakarja un LZA prezidents Prof. Ivars Kalviņš. Foto - Jānis Brencis. 

Ceturtdien, 2023. gada 21. septembrī, VI Starptautiskā ekonomikas foruma ietvaros Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) tika parakstīts Saprašanās memorands starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Kazahstānas Republikas Nacionālo Zinātņu akadēmiju (KR NZA) Kazahstānas Republikas prezidenta vadībā (Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы “Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы” КеАҚ) par sadarbību zinātnes jomā. Memorandu parakstīja LZA prezidents Prof. Ivars Kalviņš un KR NZA prezidente Dr. Kunsulu Zakarja (Кунсулу Закарья). Pušu tikšanās piedalījās arī Kazahstānas Republikas vēstnieks Latvijā V.E. Timurs Primbetovs un vēstniecības pārstāvji.

Memorands paredz attīstīt sadarbību abu institūciju starpā zemes un kosmosa izpētē, komunikāciju zinātnēs, agrobioloģisko resursu un ekoloģijas izpētē, dzīvības un veselības zinātnēs, izglītībā, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. 

Memorands paredz, ka puses veicinās sadarbību starp zinātnes un pētniecības iestādēm atbilstoši to iespējām un vajadzībām, t.sk., pieredzes apmaiņa, kopīgi projekti, ekspertu un pētnieku izglītošana un apmācība.

Kazahstānas delegācija 21. septembrī apmeklēja arī Biomedicīnas Pētījumu un studiju centru (BMC). BMC Zinātniskās padomes priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Kloviņš iepazīstināja viesus ar BMC darbības virzieniem un centra darbību, BMC direktora vietnieks zinātniskās infrastruktūras jautājumos LZA korespondētājloceklis Dāvids Fridmanis iepazīstināja ar BMC laboratorijām.

22. septembrī Kazahstānas KR NZA vadība apmeklēja Latvijas Organiskās sintēzes institūtu (OSI). OSI direktors LZA korespondētājloceklis Osvalds Pugovičs pastāstīja par OSI darba virzieniem un sasniegumiem, kā arī iepazīstināja Kazahijas KR NZA delegāciju ar institūta laboratorijām.

 JB 0787.fotobrencis@inbox.lv

 Foto – Jānis Brencis.

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")