Aktualitātes

Vācijas Pētniecības fonda (DFG) vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

Vācijas Pētniecības fonda (DFG) vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

14. septembrī notika Vācijas Pētniecības fonda (DFG)* vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā. DFG pārstāvēja Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Jörn Achterberg un starptautiskās nodaļas eksperte Annina Lottermann.

Latvijas Zinātņu akadēmiju sanāksmē pārstāvēja LZA ģenerālsekretāre akadēmiķe Baiba Rivža, Senāta priekšsēdētāja akadēmiķe Tatjana Koķe, LZA viceprezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, LZA ārlietu sekretārs akadēmiķis Modris Greitāns un Starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Ilze Trapenciere.  

DFG vizītes mērķis bija iepazīties ar zinātnes organizācijas pamatstruktūrām un galvenajiem zinātnes virzieniem Latvijā, iepazīties ar LZA  darbību un aktivitātēm un veicināt DFG institucionālās saites un sadarbību Baltijas reģionā.

Puses secināja, ka Latvijas zinātniskajās institūcijās un LZA ir liels potenciāls Vācijas un Latvijas pētnieku sadarbībai. Puses apsprieda ideju par pētnieku informatīvo pasākumu, kas varētu notikt kopā ar citām Vācijas finansētājām zinātnes organizācijām un Vācijas vēstniecību, piemēram, "Vācijas zinātnes dienas" formātā.

*Papildinformācija par DFG: Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG, Vācijas Pētniecības fonds) ir centrālā pašpārvaldes pētniecības finansēšanas organizācija Vācijā. DFG apkalpo zinātnes un humanitārās zinātnes un veicina augstākās kvalitātes pētniecību visās zinātnes disciplīnās universitātēs un ne-universitāšu tipa pētniecības iestādēs. Galvenā uzmanība tiek pievērsta projektu finansēšanai, ko izstrādājusi akadēmiskā kopiena uz zināšanām balstītas pētniecības jomā.

Papildinformācija par DFG finansēto pētniecības projektu informācijas sistēmām:

https://www.dfg.de/en/research_funding/programmes/international_cooperation/initiation_international_collaboration/index.html

Foto: I. Trapenciere

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")