Aktualitātes

Kazahstānas NZA prezidentes Kunsulu Zakarjas vizīte LZA

21. septembrī notika Sadarbības Memoranda parakstīšana starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Kazahstānas Nacionālās Zinātņu akadēmiju Kazahstānas Prezidenta vadībā (KR NZA).

Sanāksmē piedalījās Kazahstānas Republikas vēstnieks Latvijā V.E. Timurs Primbetovs, KR NZA prezidente akadēmiķe Kunsulu Zakarja un KR NZA viceprezidente Liazata Jeralijeva, kā arī Kazahstānas vēstnieka vietnieks Toktars Igembajevs un Kazahstānas vēstniecības atašejs Aigerim Zakarjanova.

Latvijas Zinātņu akadēmiju pārstāvēja LZA prezidents akadēmiķis Ivars Kalviņš un Starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Ilze Trapenciere.

Sadarbības memorands ietver četrus galvenos sadarbības virzienus, t.sk., zemes zinātnes, bioloģija, ekoloģija, agro resursi, veselība, humanitārās un sociālās zinātnes.

Memorands paredz, ka puses veicinās tiešu sadarbību starp zinātnes un pētniecības iestādēm atbilstoši to iespējām un vajadzībām, t.sk., pieredzes apmaiņa, kopīgi projekti, ekspertu un pētnieku izglītošana un apmācība.

Kaz2

KAz1

Foto: J. Brencis

21. septembrī Kazahstānas delegācija apmeklēja Biomedicīnas Pētījumu un studiju centru (BMC). Akadēmiķis, BMC Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš iepazīstināja ar BMC darbības virzieniem un centra darbību, LZA korespondētājloceklis, BMC direktora vietnieks zinātniskās infrastruktūras jautājumos Dāvids Fridmanis iepazīstināja ar BMC laboratorijām.

IMG 3098

Foto: I. Trapenciere

22. septembrī Kazahstānas KR NZA vadība apmeklēja Latvijas Organiskās sintēzes institūtu (OSI). OSI direktors LZA korespondētājloceklis Osvalds Pugovičs pastāstīja par OSI darba virzieniem un sasniegumiem, kā arī iepazīstināja ar institūta laboratorijām. 

IMG 3103

Foto: I. Trapenciere

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")