Aktualitātes

LZA prezidenta Ivara Kalviņa tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku V.E. Tang Songgen

24. maijā notika LZA prezidenta Ivara Kalviņa tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku V.E. Tang Songgen.

Sanāksmē piedalījās LZA prezidents akadēmiķis Ivars Kalviņš, LZA ģenerālsekretāre akadēmiķe Baiba Rivža, Ekonomikas institūta valdes priekšsēdētāja Dr. Ņina Linde un LZA Starptautisko sakaru nod. vad. Ilze Trapenciere.

Ķīnas Tautas Republiku pārstāvēja V.E. Tang Songgen un vēstniecības pirmais sekretārs Zhang Jinbin kungs.

Sanāksmes laikā Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Tang Songgen uzsvēra ĶTR sasniegumus ekonomikā un politikā, t.sk. par mieru pasaulē un atvērtību sadarbībai ar Latvijas Zinātņu akadēmiju. Vēstnieka kungs informēja par Ķīnas ekonomikas izaugsmes rādītājiem salīdzinājumā ar citām valstīm, atvērtību inovācijām un Ķīnas Tautas Republikas iedzīvotāju politiku, dzimstību, sociālo labklājību un citiem jautājumiem. Vēstnieka kungs atkārtoti uzsvēra sadarbību, lai sekmētu globālo drošību, balstoties uz abpusēju sadarbību.

Vēstnieka kungs piedāvāja aktualizēt sadarbību zinātnē, nosaucot tās nozares, kurās LZA būtu ieinteresēta sadarboties. Vēstnieka kungs piedāvāja sameklēt potenciālos zinātniskās sadarbības partnerus Ķīnas Tautas Republikas augstskolās par tematiku, ko ierosinās LZA un Latvijas zinātnieki.

Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks uzsvēra, ka būs pateicīgs par ieteikumiem konkrētai zinātniskai sadarbībai un cer uz Ķīnas un Latvijas attiecību un zinātniskās sadarbības attīstību.

 

I. Trapenciere, Starptautisko sakaru nodaļa

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")