Baltijas valstu ZA sadarbība

17. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference 2021. gada 28.-29. jūnijā

2021. gada 28.-29. jūnijā Tallinā norisināsies Eiropas Savienības Baltijas valstu Intelektuālās sadarbības konference, kura pulcēs Baltijas jūras krastos atrodošos Eiropas Savienības valstu zinātņu akadēmiju delegācijas un akadēmiju augsta līmeņa pārstāvjus. Konferences laikā plānota Baltijas valstu un Hamburgas zinātņu akadēmiju prezidentu tikšanās.

Konferencei dots nosaukums „Matemātika sabiedrībai”, atzīstot daudzu zinātnieku ieguldījumu analizējot COVID-19 ietekmi un modulējot atveseļošanās ceļus no globālās pandēmijas. Brīdī, kad medicīnas eksperti ir plaši atpazīti, līdzīgu atzinību ir pelnījuši zinātnieki eksaktajās zinātnēs, informāciju tehnoloģijās un inženierzinātnēs.

2021. gada konferences rīkošanas godu ir uzņēmusies Igaunijas Zinātņu akadēmiju. Kopš 1999. gada, kad tika atjaunota Baltijas Intelektuālās sadarbības konferenču tradīcija, kas bija aizsākta 1935. gadā un pārtrūka 1940. gada jūnijā, un kur piedalījās universitāšu mācībspēki, zinātnieki, kultūras un sabiedriskie darbinieki, ministri, vēstnieki, politiķi, šādas konferences rotācijas kārtībā rīko zinātņu akadēmijas. Tā ir atšķirība no 20.gs. 30. gadiem, kad šādas konferences notika Tautu savienības Intelektuālās kopdarbības institūta (UNESCO priekštecis) aizbildnībā.

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")